Bookmark and Share

پناهندگی و مسائل پیرامون

از پیشنهادات شما استقبال میکنیم و با تمام توان به شکایات شما رسیدگی میکنیم، تجارب خود را در مورد دیگر وکلا ، و مشاورین و شبهه مشاورین میتواند کمک بزرگی به دیگر متقاضیان باشد
قوانين انجمن
مسائل مطرح شده در این بخش با انتخاب مدیر انجمن برای حفظ حریم خصوصی افراد و جلوگیری از ایراد و طرح تهمت و افترا به همکاران و دیگر مراجع انتشار خواهد یافت

پناهندگی و مسائل پیرامون

پستتوسط admin » دوشنبه ژوئن 18, 2012 12:14 pm

قوانین پناهندگی در کانادا بسیار پیچیده میباشند. در 20 سال گذشته، بسیاری از ملیت های مختلف از جمله هموطنان ایرانی از این قوانین به عنوان جایگزین قوانین مهاجرتی استفاده کرده و موفق به دریافت اقامت دائم گردیده ایند. سازمان مهاجرت خورشید کانادا مجاز به فعالیت در حیطه خاصی از این پروسه میباشد. لیکن با توجه به حساسیت این نوع پرونده ها، اغلب این نوع پرونده ها به وکلای به نام و طرف قرارداد با سازمان ارجاع داده میشوند.

اخیراً با هر چه سخت تر شدن قوانین مهاجرت، سئوالات زیاد، و متاسفانه اکثراً نا آگاهانه و بعضاً توهین آمیز به دفتر ما سرازیر شده اند که با ذکر یک نمونه از این ایمیل ها، دلیل بارز عدم پاسخ به این نوع سئوالات را برای شما روشنتر میکنیم.

آقا یا خانمی با ایمیل atila1321@gmail.com نامه ای از قرار زیر به دفتر ما ایمیل کردند:

"با سلام و درود

من به همراه خانواده قصد مهاجرت به کانادا را دارم.در حال گرفتن ویزا هستم،آیا شما می توانید ما را در گرفتن پناهندگی کانادا(ارائه کیس و سایر اقدامات لازم در کانادا)یاری کنید.آیا در تمام مراحل با ما خواهید بود؟هزینه و نحوه پرداخت به چه صورت است؟

با تشکر"

در پاسخ به این ایمیل، طبق مقررات شرکت، پاسخ زیر به ایشان ارسال شد:

"ارائه توضیحات، بحث و گفتگو در مورد این گونه خدمات منحصراً به موکلین
حاضر در خاک کانادا تعلق دارد و لاغیر. متاسفانه پاسخ به هیچ نوع سوالی
در این خصوص، تلفنی و از طریق ایمیل مقدور نیست. شما میتوانید به محض
ورود به خاک کانادا، سازمان مهاجرت خورشید کانادا را به عنوان نماینده
خود معرفی کرده و از خدمات ما بهره مند شوید."

پاسخ بسیار زیبا و شاعرانه این هموطن از قرار زیر دریافت شد:

"ما هم می خواستیم منحصرا با وکیل های بدرد خور و با لیاقت خاک کانادا در ارتباط باشیم ولاغیر.ثانیا بعد اینکه پام برسه اونور ترجیح میدم وکیلم کانادایی باشه نه ایرانی و نه حتی از موسسات ایرانی و نه خورشید ، ماه ، ستاره یا هر شیء آسمانی دیگه "

قضاوت در مورد شعور و سطح سواد و شخصیت این نویسنده را به عهده شما میگذاریم، ولی امثال این شخص، دلایل محکمی برای اینکه امروز شرایط برای پناهندگان واقعی، بسیار سخت و بعضاً امکان ناپذیر شده به اداره مهاجرت کانادا میدهند. باعث تاسف است که این فرهنگ و ذهنیت با نفوذ این نوع انگل ها به جامعه ایرانی کانادا، در سنوات اخیر، باعث تنزل سطح فرهنگی جامعه ایرانی در کانادا بوده و این به وضوح مشهود است.

شاید ضرب المثل جالب " از ماست که بر ماست" در این مورد بهتر حق مطلب را ادا کند.
نماد کاربر
admin
Site Admin

تاريخ عضويت: چهارشنبه نوامبر 11, 2009 10:10 am

Re: پناهندگی و مسائل پیرامون

پستتوسط Babak » سه شنبه ژوئن 19, 2012 9:50 am

I hate these FOBs, these assholes are the reason Canadians this all persians are cheaters and thieves!
نماد کاربر
Babak

پستتوسط laleh » سه شنبه ژوئن 19, 2012 10:02 am

سلام
بسیار متاسفم که بعضی از مردم هنوز سطح فرهنگیشون در حد علی آباد هم نیست ولی راه پیدا میکنن به کانادا و میان اینجا آبروی همه رو با این گند کاری هاشون میبرن! خاک توسرشون!
نماد کاربر
laleh

پستتوسط MOHSEN » شنبه ژوئن 23, 2012 10:11 am

با سلام
محسن هستم و از ایران براتون ایمیل می فرستم و می خواستم در صورت امکان منو راهنمایی بفرمایید
من دارای مدرک فوق دیپلم نرم افزار کامپیوتر هستم و بدلیل معلولیتی ازناحیه دو پا دارم هنوز نتونستم کاری پیدا کنم چون توی کشورما یکی از قوانین ثبتنام داشتن وضعیت جسمانی سالم ، من خیلی دوست دارم که توی کشوری مثل کانادا زندگی کنم چون می دونم دولت کانادا امکانات خیلی بیشتری نسبت به ایران در اختیار معلولین قرارمیده
من می خواستم بدونم که با این شرایطی که من دارم آیا میتونم برای اقامت یا پناهندگی کانادا اقدام کنم

با کمال تشکر
نماد کاربر
MOHSEN

پستتوسط admin » شنبه ژوئن 23, 2012 10:29 am

متاسفانه شرایط ذکر شده به خودی خود شما را برای اخذ پناهندگی واجد شرایط نمیکنند. در حال حاضر اخذ اقامت هم با وضعیتی که شما فرمودید، در صورت امکان با هزینه سنگین و بسیار بسیار دشوار میباشد.
اصولاً شرایطی که در جامعه ای برای همگان یکسان است، به خودی خود دلیل قانع کننده ای برای کمیته پناهندگی نیست. عموماً به چگونگی مجموعه ای از شرایط حاکم بر یک فرد با دقت رسیدگی میشود و این کمیته ها به دلیل فرمایشی بودن، بسیار تحت تاثیر شرایط و جو سیاسی کشور میباشند. رؤسای این کمیته ها توسط سیاستمداران دولت منصوب شده اند و لزوماً درایت و تحصیلات یا حتی اطلاعات کافی در مورد اوضاع پرونده های مورد قضاوت خویش ندارند.
متاسفانه سیستم قضاییو مهاجرتی کانادا با همه قانونمندی از کاستی های بیشماری رنج میبرد که با وجود قدرت دولت محافظه کار حاکم، این محدودیت ها و سیاست های غیر منصفانه روز به روز بیشتر بر ملیت های آسیایی، آفریقایی و آمریکای جنوبی اعمال میشود.
پاسخ دادن به این سئوال در یکی دو جمله کار ساده ای نیست، ولی اگر شما در کانادا باشید، !!!! و تقاضای پناهندگی کنید، شرایط شما بیشتر قابل بررسی است.
نماد کاربر
admin
Site Admin

تاريخ عضويت: چهارشنبه نوامبر 11, 2009 10:10 am

پناهندگی و مسائل پیرامون

پستتوسط مهمان » پنج شنبه اکتبر 11, 2012 4:46 am

با سلام من یک ایرانی هستم که در کشوره اکراین زندگی میکنم و شرایط لازم را برای پناهندگی ذارا میباشم سوال من این است: میتوانم برای بناهندگی از طریقه سفارت کانادا در اکراین اقدام کنم؟
نماد کاربر
مهمان

بازگشت به پیشنهادات، نظرات و انتقادات، و شکایات شما از ما و دیگران

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

Bridge by mehdiplugins.com